Szafka RTV – 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Meble młodzieżowe
Tanie meble młodzieżowe – jakie wybrać i gdzie kupić?
4 października 2020
Biała komoda – gdzie ją ustawić?
30 listopada 2020
Biała szafka pod telewizor

To nie prawda, że szafki pod telewizor odeszły do lamusa. Wręcz przeciwnie, wraz ze wzrostem popularności meblościanek, coraz częściej stawiamy także na zgrabne szafki rtv. Co ciekawe, nie zawsze służą nam one jako miejsce na telewizor, gdyż wiele osób montuje aktualnie odbiorniki na ścianach. Czasem taka modna szafka bywa doskonałym praktycznym elementem wyposażenia, idealnym na dekoracje lub przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów. Okazuje się bowiem, iż szafka rtv to mebel, który może stanowić doskonałe uzupełnienie wnętrza. Zobaczmy, na jakie aspekty należy zwracać uwagę, decydując się na zakup takiej szafki.

Szafka RTV – rozmiary

To nieprawda, ze wszystkie szafki rtv są małe i zgrabne. Coraz częściej spotkamy duże szafki pod telewizor, składające się także z dwóch części. Decydując się na kupno takiego mebla, musimy pamiętać o tym, aby sprawdzić jego wymiary. Do większego salonu lub sypialni z pewnością potrzebne będą nam meble o większych rozmiarach. Wtedy najlepiej postawić na model, który świetnie się zaprezentuje, a jednocześnie wypełni pustą przestrzeń. Przykładem dłuższej szafki rtv, jest model Luxus, którego długość wynosi aż 180 cm.

Istnieją oczywiście także mniejsze szafki pod telewizor. Do skromnego pokoju wystarczy coś o długości 96 cm, na przykład szafka rtv Flower.

Zobacz wszystkie białe meblościanki z szafkami RTV>>

Meblościanka i szafki RTV

Prezencja szafki pod telewizor

W zależności od tego, jaki styl panuje w pomieszczeniu, powinniśmy dobrać szafkę rtv, która dobrze się w niego wkomponuje. Dużym powodzeniem cieszą się szafki rtv klasyczne, aczkolwiek zwolennikom modernistycznych pomieszczeń polecamy modne nowoczesne szafki rtv w połysku, które dodają wrażenia luksusu i elegancji.

Przeczytaj też o białych szafkach pod telewizor>>

Szafka RTV

Funkcjonalność szafki rtv

Warto wybrać model, który pozwoli na swobodne podłączenie sprzętu audio/video. Wiele szafek rtv ma specjalne przepusty na kable, dzięki czemu unikniemy zbędnej plątaniny. Popularne są także szafki z półkami i szufladkami, w których można przechowywać płyty DVD oraz inne przedmioty.