Nowoczesne białe meble do salonu – postaw na minimalizm

Jak dbać o białe meble
Jak pielęgnować białe meble z połyskiem?
21 marca 2022
Białe meble do salonu promocja
Białe meble do salonu PROMOCJA
8 kwietnia 2022
Nowoczesna biała meblościanka

Miłośników minimalistycznych wnętrz stale przybywa, a zasadą „mniej znaczy więcej” kieruje się coraz więcej osób. Nie bez powodu – minimalistyczny salon to taki, w którym panuje pełna harmonia, sprzyjająca wypoczynkowi i relaksowi. Nowoczesne białe meble do salonu nie wychodzą z mody! Warto pamiętać, że tak urządzone wnętrza są ponadczasowe i nie wychodzą z mody, a nawet jeśli chcielibyśmy coś zmienić to mamy ogromne pole do popisu – w salonie z białymi meblami wystarczy przemalować ściany, wymienić dodatki i już mamy zupełnie inny efekt aranżacyjny. Nowoczesna biała meblościanka świetnie prezentuje się na tle w zasadzie każdego koloru i jednocześnie sama w sobie stanowi doskonałą bazę do kreowania.

Przeczytaj też jak dbać o białe meble>>

Nowoczesne białe meble – o czym pamiętać urządzając salon?

Na to pytanie odpowiedź jest jedna, ale nie tak prosta – urządzając salon z białymi meblami trzeba pamiętać przede wszystkim o umiarze. Jeśli więc zdecydujesz się na białą meblościankę, zestaw ją z meblami wypoczynkowymi w mocniejszym kolorze. Zbyt dużo bieli może sprawić, że wnętrze stanie się zbyt chłodne i przez to nieprzyjemne (tzw. „szpitalny efekt”). Nie oznacza to jednak, że białe meble nie mogą być przy białej ścianie, a narożnik czy sofa koniecznie muszą być w kolorze krwistej czerwieni. Chodzi o to, by pomiędzy białymi elementami aranżacji znalazły się rzeczy w innych barwach. Może to być dywan, zasłony, poduszki na meblach wypoczynkowych. Świetnym pomysłem na urozmaicenie salonu z białymi meblami jest żywa zieleń roślin i dodatki z naturalnych materiałów, o czym doskonale wiedzą miłośnicy wnętrz w stylu skandynawskim.

Zobacz wszystkie białe meble do salonu>>

Nowoczesne białe meble do salonu
Białe meble do salonu Diamond – wersja z oświetleniem ledowym

Biała komoda w salonie – ogromne możliwości aranżacyjne

Komoda to mebel, którego blat nie sięga nawet połowy wysokości ściany – świetnie więc sprawdza się zwłaszcza w małych pomieszczeniach, w których wstawienie zbyt dużej ilości mebli wywołuje wrażenie „zagracenia”. Pojemna biała komoda bez problemu zastąpi szafę na ubrania, jej blat można wykorzystać na wiele sposobów (może stanowić oryginalną szafkę pod telewizor, pełnić funkcję toaletki czy domowego baru), a ścianę za nią warto ozdobić w ciekawy sposób – np. wieszając lustro lub nowoczesny obraz.

Zobacz białe komody do salonu>>

Komoda - nowoczesne białe meble
Nowoczesna biała komoda minimalistyczna na tle ciemnej ściany
Biała komoda z drewnem
Biała komoda do salonu z elementami w kolorze ciepłego drewna.

Przeczytaj też Biała szafka RTV – inspiracje>>