Niska szafka pod telewizor – czy to dobry wybór?

Wysoki połysk w bieli, czyli nowoczesne zestawy mebli do salonu lub sypialni
1 czerwca 2020
Biała szafa do sypialni
23 sierpnia 2020

Szafki pod telewizor, czyli tzw. szafki rtv to elementy, które zazwyczaj umieszczamy w salonie lub prywatnej sypialni, jeżeli myślimy o ustawieniu w niej telewizora. Niegdyś takie szafki mogły być naprawdę spore i zajmować dużo miejsca, aktualnie stawia się raczej na minimalizm, tworząc szafki niewielkie. Można zauważyć, iż nowoczesne trendy przedstawiają wiele modeli niskich szafek pod telewizor. Skąd wzięła się taka moda i czy warto zastosować takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu? Szafka pod telewizor – inspiracje.

Przeczytaj też o białych minimalistycznych szafkach pod telewizor>>

Meblościanka i szafki pod telewizor

Dlaczego warto wybrać nowoczesną szafkę rtv?

Niska, ale szeroka szafka rtv to bardzo dobre rozwiązanie do pokoju, w którym telewizor chcemy powiesić na ścianie. W takim przypadku wysoki mebel nie będzie nam potrzebny, gdyż ekran będzie znajdował się i tak na wysokości naszych oczu lub w miejscu, jakie sobie ustalimy. Tymczasem zamontowanie szafki rtv pod telewizorem pozwoli nam także na bezpieczne i wygodne podpięcie sprzętu audio/wideo. Nowoczesne szafki pod telewizor w większości charakteryzują się specjalnym miejscem na wysunięcie kabla lub też otwartym tyłem, co pozwoli na stworzenie aranżacji minimalistycznej, bez zbędnej plątaniny kabli.

Ustawienie w salonie niskiej, ale szerokiej szafki rtv, niesie ze sobą również inne korzyści. Szafka zajmuje wtedy nieco więcej przestrzeni, co świetnie zaprezentuje się w większym pomieszczeniu, zapewniając mu optyczną przestronność, a jednocześnie nie pozostawiając zbędnie wolnego miejsca, co mogłoby wpływać na surowość wystroju.

Szafka pod telewizor w zestawie mebli

Nowoczesne niskie szafki pod telewizor często dostępne są w zestawie z półkami lub witrynkami, tworząc meblościankę, która pozwoli wszystkim osobom zainteresowanym szybko i wygodnie stworzyć wyposażenie modernistycznego salonu lub sypialni. Oczywiście szafkę rtv można również zakupić osobno, tworząc jedynie niski segment przy ścianie, który świetnie zaprezentuje się w pokoju o mniejszym metrażu. Niskie szafki takie jak szafka rtv Diamond lub model Luxus to doskonałe przykłady nowoczesnych i solidnych mebli dla poszukujących produktów zgrabnych i stylowych zarazem.