Minimalistyczny salon – jak go urządzić?

Szafka RTV biała z półkami
Szafka RTV biała z połyskiem do modnego salonu
29 listopada 2017
Biała meblościanka w salonie

Minimalizm rządzi – to trend, który zdaje się nie przemijać i stale zyskuje nowe grono miłośników. Proste, geometryczne formy, brak przesadnych zdobień, harmonia i dużo światła – to chyba najbardziej kojarzy się z minimalistycznym stylem, w związku z czym nie dziwi tak duża jego popularność. Podobają ci się takie wnętrza? Podpowiemy, jakie meble i dodatki wybrać, by urządzić minimalistyczny salon.

Harmonia barw

Salon minimalistyczny to wnętrze jasne i jak najbardziej przestronne, co nie oznacza całkowitej rezygnacji z mocniejszych kolorów. Projektanci wnętrz wręcz zachęcają do wprowadzenia barwnych akcentów – lecz z umiarem! Jeśli postawiłeś na śnieżną biel, możesz z powodzeniem urozmaicić aranżację dodatkami w dowolnym kolorze – odcieniach turkusu, zieleni lub subtelnych pastelach.

Oszczędność formy i piękna prostota

Wybierając meble do salonu w stylu minimalistycznym szukaj takich, które wyróżnia przede wszystkim oszczędność formy i zdobień. Ogranicz ilość detali i wyszukanych dekoracji – zamiast nich postaw na
Proste bryły mebli o niewielkich rozmiarach ułatwią ci zaaranżowanie przestrzeni bez obaw o jej zagracenie. Zamiast dużej szafy wstaw komodę. Obok niskich szafek RTV postaw zgrabne witryny, a kompozycję uzupełnij półkami na książki.

Minimalistyczny salon a funkcjonalność

W minimalistycznych wnętrzach nie ma miejsca na chaos. Wszystko ma swoje miejsce, wszędzie panuje ład i porządek. Szafki pod telewizor ukrywają wszechobecne kable, w witrynach swoje miejsce ma zastawa stołowa, a na półkach poukładana jest domowa biblioteczka. Pamiętaj, by urządzając salon w stylu minimalistycznym zachować równowagę – jeśli pod jedną ścianą postawisz zestaw mebli (szafki RTV, witryny), po drugiej zaaranżuj strefę wypoczynkową.

Minimalistyczne meble – białe z połyskiem

Dlaczego takie? Przede wszystkim dlatego, że białe meble z połyskiem sprawią, że wnętrze stanie się optycznie powiększone i rozjaśnione. Gładkie fronty mebli odbijają światło słoneczne, w związku z czym warto ustawić je na wprost okna lub drzwi balkonowych/tarasowych.

Wybierając meble do salonu w stylu minimalistycznym wybierz tylko te, które będą ci rzeczywiście potrzebne. Zestaw wypoczynkowy, praktyczne szafki i półki, niezastąpiona komoda – zastanów się, czy faktycznie potrzebujesz czegoś więcej?

Zobacz meble do salonu w stylu skandynawskim – modne kolekcje białych mebli: https://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-biale

Minimalistyczne białe meble

Marzy Ci się minimalistyczny salon? Zobacz wszystkie białe meble>>

Salon minimalistyczny aranżacje

Meblościanka biała Diamond

 Przeczytaj też jak dbać o białe meble>>

Minimalistyczny salon

Białe meble Luxus

 

Zestaw mebli Phantasy