Minimalistyczny salon – jak go urządzić?

Szafka RTV biała z półkami
Szafka RTV biała z połyskiem do modnego salonu
29 listopada 2017
Biała meblościanka w salonie

Minimalizm rządzi – to trend, który zdaje się nie przemijać i stale zyskuje nowe grono miłośników. Proste, geometryczne formy, brak przesadnych zdobień, harmonia i dużo światła – to chyba najbardziej kojarzy się z minimalistycznym stylem, w związku z czym nie dziwi tak duża jego popularność. Podobają ci się takie wnętrza? Podpowiemy, jakie meble i dodatki wybrać.

Harmonia barw

Salon minimalistyczny to wnętrze jasne i jak najbardziej przestronne, co nie oznacza całkowitej rezygnacji z mocniejszych kolorów. Projektanci wnętrz wręcz zachęcają do wprowadzenia barwnych akcentów – lecz z umiarem! Jeśli postawiłeś na śnieżną biel, możesz z powodzeniem urozmaicić aranżację dodatkami w dowolnym kolorze – odcieniach turkusu, zieleni lub subtelnych pastelach.

Oszczędność formy i piękna prostota

Wybierając meble do salonu w stylu minimalistycznym szukaj takich, które wyróżnia przede wszystkim oszczędność formy i zdobień. Ogranicz ilość detali i wyszukanych dekoracji – zamiast nich postaw na
Proste bryły mebli o niewielkich rozmiarach ułatwią ci zaaranżowanie przestrzeni bez obaw o jej zagracenie. Zamiast dużej szafy wstaw komodę. Obok niskich szafek RTV postaw zgrabne witryny, a kompozycję uzupełnij półkami na książki.

Funkcjonalność

W minimalistycznych wnętrzach nie ma miejsca na chaos. Wszystko ma swoje miejsce, wszędzie panuje ład i porządek. Szafki pod telewizor ukrywają wszechobecne kable, w witrynach swoje miejsce ma zastawa stołowa, a na półkach poukładana jest domowa biblioteczka. Pamiętaj, by urządzając salon w stylu minimalistycznym zachować równowagę – jeśli pod jedną ścianą postawisz zestaw mebli (szafki RTV, witryny), po drugiej zaaranżuj strefę wypoczynkową.

Minimalistyczne meble – białe z połyskiem

Dlaczego takie? Przede wszystkim dlatego, że białe meble z połyskiem sprawią, że wnętrze stanie się optycznie powiększone i rozjaśnione. Gładkie fronty mebli odbijają światło słoneczne, w związku z czym warto ustawić je na wprost okna lub drzwi balkonowych/tarasowych.

Wybierając meble do salonu w stylu minimalistycznym wybierz tylko te, które będą ci rzeczywiście potrzebne. Zestaw wypoczynkowy, praktyczne szafki i półki, niezastąpiona komoda – zastanów się, czy faktycznie potrzebujesz czegoś więcej?

Zobacz meble do salonu w stylu skandynawskim – modne kolekcje białych mebli: https://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-biale

Minimalistyczne białe meble

Biała meblościanka New Wave

Salon minimalistyczny aranżacje

Meblościanka biała Diamond

Zestaw mebli Diamond

Białe meble Hollywood

Meblościanka Hollywood

Białe meble Luxus

Meble do salonu Luxus

Zestaw mebli Phantasy

Białe meble z połyskiem Phantasy