Jak urządzić jasny salon? Kilka inspirujących aranżacji dla Ciebie

Aranżacja salonu w bieli
Kilka pomysłów na niebanalny salon w bieli
7 listopada 2018
Białe meble i czerwone ściany
Białe meble w salonie – jaki kolor ścian?
30 grudnia 2018
Aranżacja salonu

Salon nazywa się często sercem domu i to jego wystrój warunkuje cały jego charakter. Odpowiedni projekt i dobre zagospodarowanie przestrzeni to podstawa – dzisiaj mamy dla ciebie kilka propozycji na urządzenie jasnego salonu. Zobacz modne zestawy mebli i dowiedz się, z czym je łączyć i z jakimi kolorami zestawić, by uzyskać zachwycający efekt.

Białe meble lub meble w odcieniu jasnego drewna nie wychodzą z mody kolejny sezon, a projektanci wnętrz przewidują, że będą wiodły prym również w nowym roku. Jeśli chcesz mieć salon niczym z okładki katalogu postaw na meble proste, bez zdobień, z gładkimi frontami. Pamiętaj o zasadzie „mniej znaczy więcej” – postaw na minimalizm, bo to on pozwoli ci stworzyć harmonijną przestrzeń, w której każda chwila będzie przyjemnością.

Minimalistyczny salon w bieli – modne aranżacje

Biel nie opuszcza wnętrz – jest to kolor ponadczasowy, uniwersalny i zawsze w modzie. Świetnie sprawdza się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach, fantastycznie rozjaśnia słabo oświetlone pokoje (np. z małym oknem). To kolor, który potęguje wrażenie czystości, przestronności.

Z jakimi kolorami możesz zestawić białe meble? Odpowiedź wydaje się prosta – z każdymi! Biel jest neutralna, idealna do eksperymentowania i daje ogromne możliwości. Zupełnie inaczej komponuje się z ciemniejszymi akcentami, a inaczej po zestawieniu z subtelnymi pastelami.

Zobacz koniecznie wszystkie białe meble pokojowe: https://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-biale

Białe meble z oświetlonymi witrynami

Kolekcja mebli Classic

Białe meble na wysoki połysk

Kolekcja mebli Luxus (z oświetleniem LED)

Styl skandynawski w salonie – postaw na białe meble z drewnem

Białe meble wykorzystuje się w aranżacjach utrzymanych w stylu skandynawskim, zwłaszcza te kolekcje, w których zastosowano elementy w kolorze naturalnego drewna. Do tego jasne ściany, dodatki w delikatnych szarościach, dekoracje z trawy morskiej, bambusa, szkła…

Kolor drewna połączony z bielą sprawia, że wnętrze jest nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim bardzo przytulne i przyjemne. W otoczeniu tych kolorów bardzo łatwo się odprężyć, zrelaksować po pracowitym dniu. Jasne odcienie są kojące i uspokajające, dlatego polecane są przede wszystkim osobom aktywnym, które po powrocie z pracy potrzebują idealnego pod każdym względem miejsca do odpoczynku – harmonijnego, pozbawionego chaosu i zbyt wielu bodźców wzrokowych.

Przeczytaj więcej o wnętrzach w stylu skandynawskim, w których rządzi biel i drewno: https://www.aaaameble.pl/nowoczesne-mebloscianki/ponadczasowa-biel-i-subtelne-drewno-w-salonie/

Meble do salonu Monte Carlo

Kolekcja mebli pokojowych Monte Carlo z oświetleniem LED

Meble do salonu Garda

Kolekcja mebli Garda