Jak dbać o białe meble na wysoki połysk?

Szafka RTV biała z półkami
Szafka RTV biała z połyskiem do modnego salonu
29 listopada 2017
Nowoczesne, białe meble w salonie
Białe meble do salonu – aranżacje, które Cię zainspirują
30 marca 2018
Czyszczenie białych mebli

Podobają ci się białe meble, ale obawiasz się o to, czy łatwo ci będzie utrzymać je w czystości? Zastanawiasz się, czy lśniące fronty nie będą się rysować i przez wiele lat zachowają piękny wygląd? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak dbać o białe meble i czym je czyścić.

Białe meble kojarzą się przede wszystkim z wnętrzami minimalistycznymi i w stylu skandynawskim, a więc z jasnymi, przestronnymi. Modele wykonane z płyt o wysokim połysku wprowadzają do wnętrza sporą dawkę elegancji, dlatego tak często spotkać je można w salonach, pokojach dziennych, sypialniach czy domowych gabinetach. Wbrew pozorom – utrzymanie ich w nienagannej czystości nie jest trudne. Dowiedz się, jak radzić sobie z kurzem na białych meblach i jak dbać o fronty z połyskiem.

Sprawdź modne kolekcje białych mebli pokojowych: https://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-biale 

Biała meblościanka w salonie

Sposoby na kurz osadzający się na meblach

Na białych meblach kurz jest zdecydowanie mniej widoczny niż na czarnych, jednak nie oznacza to, że nie jest konieczne ich częste przecieranie. Meble o gładkich powierzchniach wyglądają gustownie pod warunkiem, że nie widać na nich odcisków dłoni czy innych zabrudzeń. Przecieranie ich codziennie suchą szmatką na nic się zda – są lepsze i sprawdzone sposoby na pozbycie się kurzu z powierzchni mebli.

  • Przed rozpoczęciem sprzątania otwórz okno i dobrze wywietrz pomieszczenie, jednak podczas odkurzania mebli z kurzu zamknij je – przeciąg, nawet niewielki, spowoduje rozprzestrzenianie się drobinek kurzu po całym mieszkaniu.
  • Do wycierania mebli użyj miękkiej ściereczki, najlepiej z mikrofibry. Namocz ją w wodzie z dodatkiem płynu do mycia mebli (najlepiej, gdy sięgniesz po specjalny antystatyczny środek). Posiadając białe meble z połyskiem warto mieć zawsze w zasięgu specjalne nawilżone chusteczki do czyszczenia powierzchni drewnianych, którymi szybko i skutecznie pozbędziesz się kurzu i odcisków palców.
  • Meble wycieraj z kurzu zawsze rozpoczynając od górnych części.
  • Zawsze pamiętaj o wymianie filtrów w odkurzaczu czy wentylacji.

Pamiętaj! Do czyszczenia mebli z połyskiem wybieraj tylko te środki i produkty, które nie mają w składzie sody oczyszczonej (może ona powodować powstawanie drobnych rys na lakierowanej powierzchni).

Jeśli podobają ci się białe meble z pewnością zainteresuje cię również artykuł:

Z czym łączyć białe meble – http://www.aaaameble.pl/nowoczesne-mebloscianki/biale-meble-do-salonu-z-czym-je-laczyc/