Biała szafa – do jakich wnętrz pasuje?

Biała komoda – gdzie ją ustawić?
30 listopada 2020
Szafka RTV Pure
Białe meblościanki nie wychodzą z mody!
12 stycznia 2021
Biała szafa – do jakich wnętrz pasuje? Z czym się dobrze prezentuje?

Białe meble w ostatnich czasach stanowią najpopularniejszą grupę elementów wyposażenia wnętrz. Trend ten zawdzięczamy nie tylko zwiększeniu popularności stylu skandynawskiego, ale także staraniom producentów, którzy tworzą zgrabne, białe meble z połyskiem, stanowiące idealne pomysły na aranżację różnego rodzaju wnętrz. Dotyczy to także białych szaf, które na pewno sprawdzą się w domowej sypialni czy w pokoju młodzieżowym. Zobaczmy, do jakich wnętrz najbardziej pasuje biała szafa.

Biała szafa we wnętrzu w stylu skandynawskim

Jest to chyba najbardziej oczywista aranżacja. Styl skandynawski wyróżnia się białymi meblami oraz dodatkami z metalu lub drewna. Od kilku lat to właśnie ten trend jest jednym z najpopularniejszych. Jeżeli myślimy o stworzeniu skandynawskiego salonu lub sypialni, na pewno znajdzie się tam miejsce dla białej szafy, która stanowi przecież jeden z najpraktyczniejszych elementów wyposażenia wnętrz. Co więcej, w stylu skandynawskim sprawdzi się zarówno klasyczna biała szafa, jak i szafa w kolorze dąb-sonoma, jeżeli chcemy postawić na większe kontrasty.

Przeczytaj też o wnętrzach w stylu minimalistycznym>>

Biała szafa we wnętrzu modernistycznym

W stylu nowoczesnym najlepiej zaprezentuje się biała szafa z frontami na wysoki połysk. Taki produkt z pewnością dopasuje się do pozostałych elementów wyposażenia, dodając im uroku i finezji. Nowoczesne białe szafy wyróżniają się lekkim wykonaniem, połączonym z wyjątkową solidnością. Tego typu mebel jest tym praktyczniejszy, że w razie potrzeby bez problemu można go przenieść z miejsca na miejsce.
Fronty w połysku to bardzo ciekawa opcja, gdyż świetnie odbijają światło, sprawiając, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne i rozświetlone. Takie zastosowanie sprawdzi się szczególnie w domowej sypialni, zwłaszcza gdy chcemy ją nieco optycznie powiększyć.

Białe szafy to meble uniwersalne, które wykorzystać można praktycznie w dowolnej aranżacji. Nowoczesne trendy są na tyle zróżnicowane, że każdy może wykazać się nieograniczoną kreatywnością w procesie urządzania domu czy mieszkania.

Biała szafa
Duża biała szafa w minimalistycznym stylu